Merhaba çiçek seven güzel insan, hoşgeldin!  

Renkleri, dokuları ve nesneleri farklı şekillerde bir araya getirmeyi hep çok sevdim. Küçükken anneannemin çatı katında sandıkları karıştırmak beni hep çok heyecanlandırırdı, bulduklarımla yeni birşeyler üretmeyi hayal ederdim.

 

İşte o zamanlar içimde beliren üretme heyecanı, yerini hedefler ve koşuşturmalara bıraktığında ben ait olmadığım başka bir zamandaydım.

 

O nedenle bir gün çiçekleri bir araya getirmeyle ilgili de aynı merak ve heyecanı duyduğumu farkettiğimdeki mutluluğumun tarifi zor. Ama önce bu iki zaman arasında olanlardan da bahsetmek isterim kısaca. 

çiçek

Tüm bu değişim ve alınan kararlar elbette bir anda kolayca olup bitmedi. Günlük hayatın hızında onun gerekliliklerini sürdürürken sorgulamak ve bir çıkış yolu aramak zorlu bir süreç ama kalbimi ellerime alıp aklımın üstüne çıkardım bir kere! 

Çok uzun zamandır çiçek tasarımı ile ilgili bilgi topladığımı hatta yüzlerce görsel stokladığımı ve hatta bu mesleği icra edenlerin yürüdüğü yolları merak edip araştırdığımı farkettim ve çiçekler içindeki yolculuğum böylece başladı. 

çiçek buketi
vos flowers hikayemiz

Elektronik mühendisliği eğitimimin ardından, Sap danışmanı olarak çalışmaya başladım sonrasında işletme üzerine yüksek lisans yaptım. Sekiz yıl boyunca çeşitli kurumsal firmalarda çalıştım. Fakat içimdeki üretme heyecanını besleyen işlerin hiçbiri bunlar değildi. Üretkenliğime kavuşacağım ve insanlarla doğrudan iletişime geçip paylaşabileceğim birşey mutlaka vardı ve ben onu yeniden bulmalıydım.

çiçekler

Doğanın mucizesi, tasarlarken hislerimi aktarabildiğim çiçekler, benim mucizem oldu. Ve tasarımlarımı insanlarla paylaşmak, yüzlerindeki gülümsemenin bir parçası olmak, onlarda iyi duygular uyandırmak ise en büyük motivasyonum.

Çünkü kalpten biliyorum ki özünde bir başımıza yürüdüğümüz bu hayat yolunda paylaşmaya, anlatmaya, birbirimize iyi gelmeye ihtiyacımız var.

h.

VOS’u hayal ederken de çiçekler ve onları bir araya getirmenin verdiği heyecanın ötesinde hissettiğim şey paylaşmak ve iyileştirmekti. 
 

Çiçeklerim ve tasarımlarım hepimizden bir parça barındırsın ve ulaştığı kalpleri ısıtsın, iyi gelsin, yalnız yürümediğimizi hatırlatsın istedim.

 

O nedenle adı VOS, senin, sana ait, senden bir parça, benden ve bizden bir sürü parça.

 

Vos'un hayat bulduğu bu güzel ve meşakatli süreçte varlığını her daim yanımda hissettiğim sevgilime, bana varlığıyla güç veren canım kızıma, aileme ve dostlarıma şükranla...Ve tabi ki sizler, bu yolculuğa ortak olduğunuz için minnetle...